תפריט סגור

מערך שיעור 3.1 | מדיה הרצליה

נושא השיעור – פסטיבל בלאגן

מטרות השיעור

  1. החניך יחזק את טכניקת ה"אינשופלה" שלו
  2. החניך יפנים את הקשר בין צעד בסיס שלישי לוריאציות השונות
  3. החניך ייוודע לקונספט ה"פסטיבל" ברואדה באמצעות תרגול חוויתי

חלק א' (15 דק')

פתיחה

  • שלום אני ___.
  • ברמה יש שלושה שיעורים, חובה לעבור את שלושתם לפחות פעמיים כל אחד ורצוי יותר
  • השיעור הזה יתמקד במעגלי הרואדה שאנחנו רואים במהלך הערב, בשיעורים הבאים (שבוע הבא ועוד שבועיים) תהיה התמקדות בריקוד הזוגי שאנחנו רוקדים לבד מול הפרטנר\ית.
  • חשוב להגיע לשלושת השיעורים לפחות פעמיים, ורצוי יותר.
  • בלי שיודעים פרפקט לא עולים רמה – וגם אז כדאי להתייעץ עם מדריך

בקרת רמה – וופאה, אינשופלה, דמה, DQN

  • סופרים מהר,נותנים להם לבצע כמה וופאות, אינשופלות וDQN.
  • ניתן להוסיף גם קוקו איקוקיטו ואינשופלה דובלה (כן, שניהם תרגילים של רמה 2!)
  • מי שלא מצליח לבצע את התרגילים בצורה טובה, יורד רמה.
  • מי שלא מצליח לבצע אינשופלה דובלה בצורה טובה – לשיקול דעת המדריך

אינשופלה אידמה

הצגה – שם התרגיל, סימון

הדגמה

  • לפני ההדגמה – להזהיר שיהיה מבחן "מה ראיתם פה". זה מעורר קשב
    • לא לשכוח להציב מישהי לעבור אליה אחרי הדמה

ניתוח רעיוני – מה ראיתם פה?

  • שלשה ראשונה אינשופלה
  • 5 עדיין אינשופלה (מתח)
  • 6-7 דמה
  • יד ימין שמתרוממת

התנסות חוויתית

  • מזניקים אותם לשלשה ראשונה של אינשופלה, ולעצור. מובילים תסתכלו על הבחורה הבאה, קחו את יד ימין אחורה וסובבו אותה אל העוקבת שאליהם אתם עוברים. 5-6-7 עוברים אליה לאחיזה סגורה.

שאלות?

תרגול מודגש

מומלץ לשים לב לדגשים הבאים:

  • אחיזה נכונה
  • מתח ב5
  • עוזבים יד אחרי ה5

אינשופלה ידמה קונאונה / קונדוס / קונטרס

קון אונה = מחיאה ב7

קונ דוס = 7+8

קונ טרס = 7+8+1

מה קורה כשלא מספיקים לDQN?

  • חשוב להגיע עד ה-3
  • ב3 נהיה ב90 מעלות אליה עם מתח בגב
  • עוקבות מחכות לנו עם יד בגובה המותן, או מורמת באוויר עם ליידי סטייל
  • עוקבות – ממשיכות לעשות צעדים

שיר תרגול ראשון

מתרגלים אינשופלה ידמה קונ אונה, דוס וטרס

מתרגלים DQN

שירת תרגול – "אינשופלה, דובלה, יוצאים-עכ-שיו! אינשופלה-2-3_יד_עוברים_סוגרים

חלק שני – 15 דק'

אנשופלה דובלה

הם כבר יודעים את התרגיל מרמה 2! מי שלא – יורד עכשיו.

תרגול + דגשים:

  • עוקבת נספגת ביד ימין של המוביל מאחורה ב5, משתמשת בקונטרה שלו בתור קפיץ לחזור חזרה. בנים צריכים לתת קונטרה, בנות צריכות להישען ולצאת מתוך ההובלה בגב, ולא להוביל את עצמן.
  • אם המוביל לא מרים את יד שמאל (שלו), אולי הוא רוצה שתישארי. לא להוביל את עצמך לדובלה.
  • מובילים – לא דוחפים באגרסיביות
  • רגליים – צעד בסיס שלישי
  • צעדים קטנים
  • ידיים לא מתיישרות

אנשופלה קומפליקדו

הצגה (שם +סימון)

הדגמה – מה ראיתם פה

  • כמה פעמים החלפנו מקומות?
  • מי הסתובב ולאיזה כיוון
  • מי היה מאחורי מי ומתי

פירוק רעיוני

  1. אינשופלה ראשונה – יד על הגב של העוקבת, ותופסים את יד שמאל שלה ביד ימין שלנו
  2. אינשופלה שנייה – אנחנו מובילים את עצמנו לאינשופלה "בתפקידים הפוכים" – כאילו אנחנו העוקבת והיא המוביל.
  3. אינשופלה שלישית – רגילה.

ניתן בהתחלה לבצע ללא החלפת ידיים, ורק אח"כ החלפת ידיים.

דגשים

  • ידיים בגובה המותניים – שיהיה קל לתפוס
  • מתח בכל 1 ו5
  • ליטוף דרך השכם \ כתף בשביל לסמן לעוקבת להשאיר את היד השמאלית שלה
  • צעדים קטנים
  • יד מעל הראש קרובה יחסית לראש

שיר תרגול שני

מתרגלים אינשופלה דובלה + קומפליקדו

מגוונים באינשופלה ידמה

חלק שלישי – 15 דק'

אינשופלה דובלה ידמה

אינשופלה קומפליקדו ידמה

פסטיבל בלאגן